loader

درایو بالابر فرکانس متغیر ولتاژ متغیر (VVVF)یک سیستم درایو با سرعت متغیر از فناوری اینورتر فرکانس استفاده می کند که ولتاژهای AC را از منبع اصلی به DC اصلاح می کند و سپس آن را به ولتاژ AC با دامنه و فرکانس متغیر تبدیل می کند )یعنی کنترلVVVF . (بنابراین موتور با ولتاژ متغیر و فرکانس متغیر عرضه می شود که تنظیم سرعت بی نهایت متغیر را امکان پذیر می کند.

درکاربردهای بالابر، کنترل VVVF ولتاژ و فرکانس ورودی را به موتور در طول سفر تنظیم می کند. شکل‌های زیر تغییرات جریان الکتریکی کشیده شده توسط موتورهای آسانسور مختلف را در طول کل سفر کابین آسانسور نشان می‌دهد. همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده است، سرعت بالابر به ترتیب در شروع و پایان سفر به تدریج افزایش (شتاب) و کاهش (کاهش) می یابد. در مقایسه با درایو سرعت AC 2 (گراف میانی) و درایو ACVV (گراف پایین)، درایو VVVF جریان بسیار کمتری را در هنگام شتاب و کاهش سرعت می گیرد. در کاربردهای پله برقی، کنترل VVVF را می توان با کنترل استارت/ایست خودکار یا کنترل خودکار دو سرعته برای تغییر سرعت پله برقی با توجه به جریان مسافر گنجاند. عملکرد این نوع پله برقی ها با حضور یا عدم حضور مسافران تعیین می شود، از این رو می توان در زمان بیکار بودن پله برقی در مصرف انرژی صرفه جویی کرد.

  • چه میزان انرژی می تواند صرفه جویی شود؟

در کاربردهای بالابر، درایوهای سرعت متغیر می توانند حداکثر جریان راه اندازی موتور را تا 80 درصد در مقایسه با درایوهای موتور معمولی کاهش دهند. علاوه بر این، با استفاده از درایو موتور VVVF، فرسودگی و پارگی تجهیزات را می توان در حین راه اندازی / توقف موتور کاهش داد. در کاربردهای پله برقی، صرفه جویی در انرژی اندازه گیری شده استارت/ایست خودکار و پله برقی دو سرعته می تواند به ترتیب تا 52% و 14% در یک ساختمان اداری باشد.

 

منبع :

https://ee.emsd.gov.hk/english/lift/lift_tech/lift_tech.html

::. این سایت متعلق به شرکت روانکار سماتک می باشد .:: Copyright © 2021 – 2022
با ما در تماس باشید

فرم نظرات را در اینجا پر کنید