loader
با ما در تماس باشید

معرفی انواع مختلف آسانسورآسانسور یک سیستم حمل و نقل عمودی است که افراد یا کالاها را بین طبقات ساختمان به طور ایمن و کارآمد حمل می کند. سه نوع اصلی آسانسور وجود دارد که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرد:

  • کشش با اتاق ماشین
  • کشش بدون اتاق ماشین (MRL)،
  • هیدرولیک

 

آسانسورهای کششی دنده ای و بدون دنده با اتاق ماشین

آسانسورهای کششی توسط طناب هایی بلند می شوند که از روی چرخی که به موتور الکتریکی بالای چاه آسانسور متصل است می گذرد. این آسانسورها برای کاربردهای متوسط ​​و بلند استفاده می شوند و سرعت حرکت بسیار بالاتری نسبت به آسانسورهای هیدرولیک دارند. وزنه شمارنده آسانسورها را با کاهش وزن خودرو و سرنشینان کارآمدتر می کند تا موتور مجبور نباشد وزن زیادی را جابجا کند. آسانسورهای کششی دنده ای دارای جعبه دنده ای هستند که به موتور متصل است و چرخی را که طناب ها را حرکت می دهد به حرکت در می آورد. آسانسورهای کششی دنده ای قابلیت حرکت تا سرعت 2 مایل بر ثانیه را دارند. حداکثر مسافت سفر برای یک آسانسور کششی دنده ای حدود 75 متر است. آسانسورهای کششی بدون دنده دارای چرخ مستقیماً به موتور هستند. آسانسورهای کششی بدون دنده می توانند تا 20 مایل بر ثانیه سرعت داشته باشند و حداکثر مسافت طی شده در حدود 500 متر دارند، بنابراین آنها تنها انتخاب برای برنامه های بلندمرتبه هستند. آسانسورهای کششی دنده ای از نظر هزینه اولیه، هزینه های نگهداری مداوم و مصرف انرژی در میانه راه هستند. آسانسورهای کششی بدون دنده هزینه اولیه بالا، هزینه تعمیر و نگهداری مداوم متوسط ​​دارند و انرژی را کمی کارآمدتر از آسانسورهای کششی دنده ای مصرف می کنند. مهم است که طناب ها و شیارهای آسانسور کششی از نظر سایش به طور منظم بررسی شوند. با سایش، کشش بین شیار و کابل ها کاهش می یابد و لغزش منظم تر می شود، که کارایی را کاهش می دهد و در صورت عدم کنترل می تواند خطرناک شود. آسانسورهای کششی دارای محدودیت های ارتفاعی هستند که بر اساس طول و وزن کابل ها یا طناب ها تنظیم می شود. مواد جدیدی که قوی‌تر و سبک‌تر هستند، مانند فیبر کربن، به آسانسورهای کششی اجازه می‌دهد به ارتفاعات جدیدی دست یابند.

آسانسورهای بدون اتاق ماشین (MRL)

آسانسورهای بدون اتاق ماشین، آسانسورهای کششی هستند که اتاق ماشین مخصوصی در بالای چاه آسانسور ندارند. دستگاه در فضای سرپوشیده قرار می گیرد و در صورت نیاز به تعمیر و نگهداری یا تعمیرات، از بالای کابین آسانسور قابل دسترسی است. جعبه های کنترل در یک اتاق کنترل قرار دارند که در مجاورت چاه آسانسور در بالاترین فرود و در حدود 150 فوتی دستگاه قرار دارد. آسانسورهای بدون ماشین آلات حداکثر مسافت 165 متری دارند و می توانند تا سرعت 3 مایل بر ثانیه حرکت کنند. آسانسورهای MRL از نظر هزینه اولیه و تعمیر و نگهداری با آسانسورهای کششی دنده ای قابل مقایسه هستند، اما در مقایسه با آسانسورهای دنده ای مصرف انرژی نسبتا کمی دارند. آسانسورهای بدون ماشین آلات در حال تبدیل شدن به محبوب ترین انتخاب برای ساختمان های متوسط ​​هستند. آنها در مصرف انرژی کارآمد هستند، به فضای کمتری نیاز دارند و عملکرد و قابلیت اطمینان آنها با آسانسورهای کششی بدون دنده برابری می کند.

آسانسورهای هیدرولیک

آسانسورهای هیدرولیک توسط یک پیستون در پایین آسانسور پشتیبانی می شوند که آسانسور را به سمت بالا هل می دهد زیرا موتور الکتریکی روغن یا مایع هیدرولیک دیگری را وارد پیستون می کند. آسانسور پایین می آید در حالی که یک دریچه سیال را از پیستون آزاد می کند. آنها برای برنامه های کم ارتفاع 4 طبقه استفاده می شوند و با حداکثر سرعت 1 متر در دقیقه حرکت می کنند. اتاق ماشین آسانسورهای هیدرولیک در پایین ترین سطح مجاور چاه آسانسور قرار دارد. آسانسورهای هیدرولیک معمولی دارای یک نوار هستند که تا زیر کف چاله آسانسور امتداد می یابد، که در هنگام پایین آمدن آسانسور، پیستون جمع کننده را می پذیرد. برخی از تنظیمات دارای یک پیستون تلسکوپی هستند که فرو می ریزد و به سوراخ کم عمق تری در زیر گودال نیاز دارد. حداکثر مسافت سفر تقریباً 15 متر است. آسانسورهای هیدرولیک بدون سوراخ متشکل از پیستون هایی هستند که در داخل بالابر برای بالا و پایین بردن کابین نصب شده اند. این یک راه حل به ویژه برای ساختمان هایی است که در سنگ بستر، سطح ایستابی بالا یا شرایط خاکی ناپایدار قرار دارند که می تواند حفر چاله مورد نیاز برای یک آسانسور هیدرولیک معمولی را غیرعملی کند. سیستم های هیدرولیک بدون سوراخ از یک پیستون مستقیم برای بالا بردن خودرو استفاده می کنند. بالابرهای هیدرولیک طناب دار، بدون نیاز به سیلندر زیرزمینی، ارتفاع آسانسور بدون سوراخ را تا 18 متر افزایش می دهد. سیستم های آسانسور هیدرولیک طناب دار پیستون را به نواری متصل می کنند که طنابی از آن عبور می کند. یک سر آن به ماشین وصل شده در حالی که سر دیگر در پایین بالابر محکم شده است. آسانسورهای هیدرولیک هزینه اولیه کمی دارند. هزینه های نگهداری مداوم آنها در مقایسه با انواع دیگر آسانسورها کمتر است. با این حال، آسانسورهای هیدرولیک انرژی بیشتری نسبت به انواع دیگر آسانسورها مصرف می کنند، زیرا موتور الکتریکی برخلاف گرانش عمل می کند، زیرا سیال هیدرولیک را وارد پیستون می کند، اما همچنین قابل توجه است که قدرت فقط در یک جهت مصرف می شود، که در این صورت مصرف انرژی الکتریکی است. به 50 درصد از کاربردهای آن کاهش یافته است. آسانسورهای هیدرولیک در پروژه های منتخب برای ساختمان های کم و متوسط ​​پیشنهاد می شوند. تعمیر و نگهداری منظم برای این عملیات سیال مورد نیاز است. آسانسورهای هیدرولیک در رده انرژی سبز قرار نمی گیرند، بنابراین برای پروژه های ساختمان سبز توصیه نمی شود.

 

منبع: https://www.eroselevators.com/elevators-type.php

 

 

 

Design ::. این سایت متعلق به شرکت روانکار سماتک می باشد .:: Copyright © 2021 – 2022
با ما در تماس باشید

فرم نظرات را در اینجا پر کنید